Claas Jaguar 1200 maaidorser in maïsveld
Beeld: Ferre / TractorFan

Franse maisoogst bijna gehalveerd na droge zomer

De Franse maisoogst is dit jaar bijna gehalveerd door droogte en hitte, terwijl het Amerikaanse aanbod groeit.

Door Tinus Guichelaar

De Franse maisoogst is dit jaar bijna gehalveerd. De Franse statistiekdienst Agreste voorspelt fors lagere opbrengsten van akkerbouwgewassen, vooral door de langdurige droogte en hitte. Naast de weersomstandigheden zorgt ook een krimp van het geteelde areaal voor lagere totaalopbrengsten.

De tegenvallende Franse oogst speelt in op de Europese maïsmarkt, die kampt met fors lagere opbrengsten. Volgens ABZ Diervoeding is de import van maïs uit de Verenigde Staten en Oekraïne tot en met eind september sterk toegenomen.

De Amerikaanse aanvoer steeg van 535.000 ton in 2025 naar 2,07 miljoen ton dit jaar. De Oekraïense import nam toe van 700.000 naar 1,45 miljoen ton. Daartegenover daalde de Braziliaanse aanvoer van 2,1 naar 1,2 miljoen ton. Nieuwe Amerikaanse oogstramingen kunnen de prijzen op korte termijn weer verder in beweging brengen.

Bronnen

a close-up of some cheese
Beeld: Jonny Gios / Unsplash

Lactalis Leerdammer verhoogt melkprijs met ruim 1,50 euro

De kaasproducent Lactalis Leerdammer verhoogt de melkprijs voor oktober met ruim 1,50 euro per 100 kilo melk.

Door Tinus Guichelaar

Royal Lactalis Leerdammer heeft de melkprijs voor oktober vastgesteld op 46,35 euro per 100 kilo melk. Dit is een verhoging van 1,51 euro ten opzichte van september.

De kaasproducent profiteert van de opgelopen kaasprijzen. Met deze verhoging blijft Lactalis Leerdammer dicht in het spoor van FrieslandCampina, dat eerder al een prijsverhoging aankondigde.

Bronnen