Flevoland - Grote schade door inbraken buitengebieden, VVD Dronten vraagt actie van gemeente
Het gaat om een stijging van tientallen, zegt de politie. "We spreken van een fenomeen", aldus een woordvoerder. De schade kan in de miljoenen lopen. Bij één bedrijf in Swifterbant is al voor twee ton aan materieel gestolen.
De VVD in Dronten maakt zich zorgen en heeft vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. "Het lijkt hierbij steeds geraffineerder en gerichter te gaan", schrijft fractievoorzitter Barry Hoogezand. "Op haast 'professionele' wijze worden trekkers, mobiele kranen en graafmachines gestolen."[image:d5ms27yy6exnf.cloudfront.net/pictures/… graafmachine]'Groot gevoel van onveiligheid ook'
Volgens de fractievoorzitter heeft de inbraakgolf niet alleen een financiële impact, maar het verhoogt volgens hem ook het gevoel van onveiligheid. "Het is hierbij van belang dat ondernemers en overheid goed samenwerken en ook binnen de gemeente Dronten van elkaar wordt geleerd hoe diefstal te voorkomen en ogen en oren open te houden."
De politie is met de boeren in gesprek gegaan. Deze hebben toen zelf surveillance gedaan en ook de politie heeft extra gecontroleerd. "Inmiddels is het rustig, maar we blijven het monitoren", aldus de woordvoerder.
Bron
www.omroepflevoland.nl
Deel dit artikel
Het laatste nieuws voor tijdens de koffie
Altijd op de hoogte blijven van nieuws met betrekking tot gestolen , flevoland , swifterbant , overheid , diefstal , politie , samenwerken , trekkers , Graafmachines en Burgemeester ? De Nieuwsgrazer nieuwsbrief wordt dagelijks verstuurd om 10:00. Meld je ook aan!