Overal minder landbouwdieren, behalve in Flevoland
Het is een optelsom van zes diersoorten die veel worden gehouden: melkkoeien, kalveren, geiten, schapen, varkens en kippen.
In 2017 waren dat er nog 2,8 miljoen in Flevoland, nu is dat 2,9 miljoen. Een stijging van bijna 6 procent.
Daling in andere provincies
In de andere provincies is er dus juist een daling. Die is het sterkst in Noord-Holland en in Utrecht met zo'n 27 procent. Deze provincies zijn overigens minder afhankelijk van de landbouwsector.
Noord-Brabant, de provincie met de grootste veestapel, telde dit jaar bijna 29 miljoen landbouwdieren.
[localfocus:localfocuswidgets.net/67480bd962579/]
Schapen getroffen door blauwtongvirus
Het CBS vergeleek ook de cijfers van dit jaar met die van 2023. Vooral het aantal schapen daalde hard, mede door de uitbraak van het blauwtongvirus. In Flevoland is het aantal schapen ook gedaald, ondanks de totale stijging van het aantal landbouwdieren.
Daarnaast zijn er bijna 2 procent minder koeien, en ook het aantal varkens en melkgeiten nam af. Voor varkensboeren speelt een subsidieregeling om te stoppen met hun bedrijf een rol in de afname.
Bron
www.omroepflevoland.nl
Deel dit artikel
Het laatste nieuws voor tijdens de koffie
Altijd op de hoogte blijven van nieuws met betrekking tot flevoland , varkens , koeien , schapen , kalveren , melkgeiten , melkkoeien , varkensboeren , veestapel en Utrecht ? De Nieuwsgrazer nieuwsbrief wordt dagelijks verstuurd om 10:00. Meld je ook aan!